Poslechovky

Poslechové pořady na Leitnerce uvádí legendární hudební kritik a publicista Jiří Černý.

VEČERNÍ POSLECHOVKY

Poslechové pořady Jiřího Černého jsou pravidelně zařazovány do hlavního večerního programu Leitnerky.

POSLECHOVKY PRO STŘEDNÍ ŠKOLY

Pro mládež nad 14 let pořádáme pravidelně – předposlední středu v měsíci – poslechový pořad hudebního kritika a publicisty Jiřího Černého. Tyto pořady jsou sestaveny výhradně pro školy jako doplněk výuky, případně maturitních otázek. Nabízená témata jsou např. Divadla malých forem v 60. letech (Semafor, Rokoko aj.), Josef Kainar v českém rocku a folku, Karel Kryl, Osvobozené divadlo, Jiří Suchý, Poezie a rock, Základy moderní pop music, Hippies a jejich hudba a další.

 

Jiří Černý
hudební publicista
* 25. února 1936, Praha
V letech 1951–55 vystudoval průmyslovou školu stavební v Praze, pokračoval však na katedře žurnalistiky na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy (1955–60, Mgr.). Pracoval jako sportovní novinář v časopise Československý sport, 1963–65 byl vedoucím redaktorem kulturní rubriky časopisu Mladý svět. Poté působil jako hudební publicista a kritik ve svobodném povolání (jen v letech 1971–73 byl zaměstnán jako tiskárenský korektor a 1973–77 jako pedagog na Lidové škole umění v Praze). V letech 1990–92 byl šéfredaktorem časopisu Rock & Pop, od té doby je opět ve svobodném povolání.
V listopadu a v prosinci 1989 byl aktivním účastníkem tzv. sametové revoluce (člen Koordinačního centra Občanského fóra a moderátor) společně s disidenty, s nimiž spolupracoval od založení CHARTY 77. Od roku 1990 zasahoval publicisticky i do sféry politické svými komentáři v Českém rozhlase, ve společenském týdeníku Reflex, v Lidových novinách ad.

Zdroj: www.jiri-cerny.wbs.cz (kráceno)