Základní a střední školy

Studenti základních, středních škol a gymnázií se v Klubu Leitnerova mohou účastnit kulturních a vzdělávacích pořadů pestré nabídky.

Moravské žestě: Tři klíče pro štěstí aneb Tajná výprava s hudbou za pokladem největším

Ve spolupráci s Moravskými žesti jsme připravili nový hudební pořad pro děti z I. stupňů základních škol „Tři klíče pro štěstí aneb Tajná výprava s hudbou za pokladem největším“. Vystupují a hrají: TROMBON a průvodní slovo – František Vitha, TRUBKA – František Kříž, MELAFON – Vojtěch Novotný, CIMBASSO – Roman Hoch.

Inscenace Divadla Špílberg

Divadlo Špílberg uvádí inscenaci „Kytice“ (K. J. Erben) a muzikál „O Rybáři a Zlaté rybce“ pro II. stupeň ZŠ.

Poslechové pořady Jiřího Černého

Pro mládež nad 14 let pořádáme pravidelně – předposlední středu v měsíci – poslechový pořad hudebního kritika a publicisty Jiřího Černého. Tyto pořady jsou sestaveny výhradně pro školy jako doplněk výuky, případně maturitních otázek. Nabízená témata jsou např. Divadla malých forem v 60. letech (Semafor, Rokoko aj.), Josef Kainar v českém rocku a folku, Karel Kryl, Osvobozené divadlo, Jiří Suchý, Poezie a rock, Základy moderní pop music, Hippies a jejich hudba a další.

Michal Müller: CITERA

Michal Müller „CITERA“; pořad určený studentům SŠ a gymnázií. Michal Müller je v současné době v Čechách jediným graduovaným hráčem a pedagogem na Koncertní citeru. Ve svém oboru patří dnes mezi nejprogresivnější citeristy světa. Jako sólista je vyhledáván právě pro svůj jedinečný a osobitý projev, a přístup k nástroji. Kromě hudební literatury klasické, které se věnuje spíše okrajově, se zabývá tvorbou vlastní. Jeho hudba stojí někde na pomezí lidových motivů, blues, jazzu, world music a volné improvizace. Spolupracuje s muzikanty různých žánrů, improvizuje s výrazovými tanečníky a básníky, píše filmovou hudbu… Pro citeru také aranžuje skladby různých žánrů. V hudbě má rád volnost a možnost sdělit něco vlastního, k tomu používá často i svůj hlas. Jako pedagog působí převážně na seminářích pro Koncertní citeru v Německu, Rakousku, Slovinsku a v poslední době i v Čechách.

Přednášky Jana Buriana

Jedním z dalších pořadů pro střední školy a gymnázia jsou přednášky písničkáře, spisovatele a televizního moderátora Jana Buriana. Jan Burian připravuje pro studenty zajímavá témata, např. o smyslu umění, o době předrevoluční nebo cestovatelské pořady o zajímavých zemích a netradičním způsobu cestování (Island, Portugalsko, Chile, Dánsko).

Řekni drogám NE!

Pro rizikovou skupinu dětí a mládeže nad 10 let nabízíme účast na bezplatném komunikačním programu „Řekni drogám NE!“ s akreditací MŠMT ČR. Program zaměřený na protidrogovou prevenci je zajištěn společností MEDEA KULTUR, s. r. o. Cílem pořadů je snížení rozsahu zneužívání drog v rizikové populaci dětí a dospívající mládeže. Zpestřením programu je vystoupení známého zpěváka, který hraje klíčovou roli svými protidrogovými postoji a umožňuje dětem pozitivní vzorovou identifikaci.

Besedy s publicistou a novinářem Jiřím X. Doležalem

Pořádáme také besedy s publicistou a novinářem Jiřím X. Doležalem, který odpovídá na dotazy studentů.

Přednášky Borise Klepala Povídání o opeře

Pro studenty středních škol a gymnázií jsme připravili ve spolupráci s hudebním publicistou Borisem Klepalem „Povídání o opeře“. Přednášky se zaměřují na život konkrétního skladatele s důrazem na jedno z jeho vrcholných děl. Např. Leoš Janáček, Richard Wagner, Antonín Dvořák, Bohuslav Martinů nebo Giuseppe Verdi. Povídání je doplněno videoprojekcemi špičkových představení z nejlepších divadel světa. Termíny pořadů po domluvě se školou.

 

Více informací Vám také poskytne:
Mgr. Jana Továrková
tel.: 724 565 105
e-mail: info(zavinac)leitnerka.cz