Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Bluesberry

Čtvrtek 14. 1. 2016 / 19.3022.00

| 150Kč – 190Kč

Skupina je životním projektem skladatele, textaře, zpěváka, hráče na foukací harmoniku, akordeon, kytaru a slide kytaru Petara Introviče. V roce 1971 se začala odvíjet historie souboru, který střídal aktivní a pasivní období a prošel četnými personálními obměnami, o kterých rozhodoval výhradně protagonista souboru Introvič. Skupina zprvu hledala uplatnění na folkových festivalech (v roce 1982 dokonce vyhrála Portu), postupně se však těžiště její činnosti rozšířilo a vystoupila i na Pražských jazzových dnech a na festivalech Rockfest a Vokalíza.
Po několika rozhlasových nahrávkách se Bluesberry uvedli na záznamu Supraphonu Porta 82 s Leadbellyho skladbou Good Morning Blues (Dobrejtro blues). Komunistická éra v Československu však nebyla blues přátelsky nakloněna… V této době musel Introvič často bojovat proti zásahům cenzury. Také název skupiny byl anglicky znějící a to nebylo před rokem 1989 vhodné, ale Bluesberry přežili. Konec roku 1989 přinesl Sametovou revoluci a po revoluci hodně věcí nabralo správný směr.
V průběhu dalších let a desetiletí skupina natáčí vlastní desky. Zatím posledními novinkami jsou studiové CD s názvem “Blues je třeba“ (2008) a DVD (2010) a CD (2014) “A tak jdou roky bluesový…40 let“ se záznamem koncertu k čtyřicetiletému výročí Bluesberry z pražského klubu Retro Music Hall. Do dnešních dnů skupina neúnavně koncertuje a to nejen na domácí scéně ale i v zahraničí, například v rámci festivalu Blues Spring ve Vídni a na dalších koncertech v Mnichově či v Drážďanech.

 

Bluesberry hrají nejen kousky světových bluesových mistrů, ale i průřez svého již více než čtyřicetiletého repertoáru, ve kterém zaznívá jak klasické lidové blues, tak i boogie, funk a rockovější skladby v rytmu veselém a radostném.

Podrobnosti

Datum:
Čtvrtek 14. 1. 2016
Čas:
19.30 – 22.00
Cena:
150Kč – 190Kč
Rubriky Akce:
,
Webová stránka:
http://www.bluesberry.cz/index.htm

Místo konání

Sál

Pořadatel

Tereza Preussová
Telefon:
602 522 048
Email:
koncerty(zavinac)leitnerka.cz