Pořady pro školy i veřejnost

Nejenom školám a školkám je určen program v dopoledních a odpoledních hodinách ve všední dny. Jednotné vstupné na tyto pořady je 50,-.

           V případě zájmu nás prosím kontaktujte na akceprodeti@leitnerka.cz

ŠKOLNÍ ROK 2018/2019

LEDEN 2019

10. ledna v 10:00 a ve 14:00

50 Kč / dítě

Řád Červených Nosů – Jak Kašpárek Honzovi k princezně pomohl

rcn

Veselá pohádka s drakem, princeznou, Honzou, Kašpárkem a písničkami – kombinace činohry a loutek.

Líný Honza se zamiluje do princezny a Kašpárek, který se mu rozhodne pomoci, spunktuje únos princezny drakem, jenže drak není vůbec strašlivý a tak se všechno ještě víc zamotá…

Délka: 45 minut. Vhodné pro mateřské školy a nižší ročníky ZŠ.


16. ledna v 10:00 a 14:00, 17. ledna v 14:00

50 Kč / dítě

Divadlo Líšeň – Sávitrí

dl

Loutková stínohra o lásce a síle, překonávající zlý osud.

Příběh na motivy staroindické báje z Mahábháraty pojednává o lásce a síle princezny Sávitrí, která vysvobodí svého muže ze zajetí smrti.  Obrazy z barevných pohyblivých stínů na velkém plátně doprovází vypravěč-hudebník vlastnoručně vyrobenými, netradičními zvukovými instrumenty. Inscenace je inspirována orientálním divadlem a vytváří svébytný tvar.

Inscenace se od svého vzniku s úspěchem účastní festivalů v ČR i zahraničí. (Byla uvedena například v Belgii, Velké Británii, Německu, Rakousku, Španělsku, Itálii, Polsku, Turecku, Rusku na Ukrajině nebo na Slovensku.)

Délka: 50 minut. Inscenace je vhodná pro první stupně základních škol.


24. ledna v 9:00 a 10:15, 25. ledna v 9:00 a 10:15

60 Kč / dítě

Divadlo Polárka – Obři

IMG_5860-1920x1280

Divadelní pohádka formou participačního divadla – kde děti nejsou jen diváky, ale samy prožívají a utváří její děj. Na motivy pohádky Jana Wericha „Jak obři na Šumavě vyhynuli“

„Obři do sebe mydlili, občas to blesklo jiskrou vykřísnutou balvanem, který skálu drtil, lidičky utíkali z vesniček, zachraň se kdo můžeš, leč stejně jich tam mnoho zůstalo pod lavinami vývratů a trosek obří války.“ Vážně chceme, aby to takhle dopadlo? Vážně to takhle necháme? „… a to všechno zavinilo pár obrů, kterým nestačilo, že jsou obři, ale kteří chtěli být obři ještě obrovatější.“

Délka představení: 50 minut. Představení je vhodné pro děti od tří let.


29. ledna v 9:00 a 11:00

50 Kč / dítě

Veselá Divadelní Společnost – Perutinka

vds

Scénické provedení lyrické prózy pro děti i dospělé francouzského básníka Paula Eluarda.

Něžný příběh holčičky, která byla tak křehká a lehounká, že ji maminka nazvala Perutinkou.

Když běžela měli ostatní lidé pocit, že kolem nich létá a proto se nemohli divit, že ona sama chtěla létat jako ptáčci. Když jí kouzelná víla přičarovala křídla, byla šťastná, ale záhy zjistila, že jí nechutnají červíci, měla hlad, ale nemohla se najíst, protože měla křídla a také nemohla obejmout svoji maminku. Poprosila tedy kouzelnou vílu, aby jí křídla odčarovala a mohla se tak stát zase holčičkou a být stejná jako ostatní děti.

Délka představení: 40 minut, vhodné pro první stupeň základních škol.


30. ledna v 10:00 a 14:00

50 Kč / dítě

Dřevěné divadlo: O princi z knížky

 drev div princ

Pohádek je velká spousta a když lidé přišli na to, že je mohou zapisovat, vznikly pohádkové knížky. A ty máme všichni moc rádi, že ano? Jednu takovou pohádku v knížce pro Vás dneska mám, nemusí se číst, bude trochu vyprávěná, trochu hraná loutkami, trochu kouzelná a i tak bude celá v knížce. Nevěříte? Tak dávejte pozor.

Délka představení: 40 minut. Představení je vhodné pro mateřské školy a pro první tři ročníky základních škol.


ÚNOR 2019

4. února v 9:00 a 10:15

60 Kč / dítě

Divadlo Polárka – Obři

IMG_5860-1920x1280

Divadelní pohádka formou participačního divadla – kde děti nejsou jen diváky, ale samy prožívají a utváří její děj. Na motivy pohádky Jana Wericha „Jak obři na Šumavě vyhynuli“

„Obři do sebe mydlili, občas to blesklo jiskrou vykřísnutou balvanem, který skálu drtil, lidičky utíkali z vesniček, zachraň se kdo můžeš, leč stejně jich tam mnoho zůstalo pod lavinami vývratů a trosek obří války.“ Vážně chceme, aby to takhle dopadlo? Vážně to takhle necháme? „… a to všechno zavinilo pár obrů, kterým nestačilo, že jsou obři, ale kteří chtěli být obři ještě obrovatější.“

Délka představení: 50 minut. Představení je vhodné pro děti od tří let.


6. února v 14:00 a 7. února v 10:00 a 14:00

50 Kč / dítě

Toy Machine – Král Karel

kk

Jednou za tisíc let se vody Vltavy rozevřou jako květ růže a vydají z hlubin dávný poklad. Zlatou kolébku, v níž směl být odchován jen ten, kdo přinese naší zemi mír a štěstí. Nyní se narodil malý Václav budoucí král Karel.

Loutková pohádka volně inspirovaná středověkem, dobou králů, životem a dílem Karla IV.

Délka představení: 45 min, představení je vhodné jak pro mladší děti od tří let, tak i pro první stupeň ZŠ.


8.února v 10:00

vstup zdarma

Beseda Europe Direct: Vznik ČSR – cesta k demokracii

demokracie

V roce 2018 oslavila ČR 100 let od vzniku Československa. Při této příležitosti vznikla přednášku, která přibližuje žákům významné události spojené se vznikem prvního demokratického zřízení na našem území. Přednáška je vhodná pro druhý stupeň základních škol i nižší ročníky středních škol a gymnázií.


20. února v 14:00

50 Kč / dítě

Divadlo Koráb – Sindibádova dobrodružství

sin

Pohádka, u které se nezastavíte ani na konci, protože vás děj vtáhne do stavu trvalého snění, a to jak děti, tak dospělé. Hrají dva herci a nespočet všelikterých loutek a jiných hýbacích zařízení, které slouží k uvádění diváků do údivu. Tato pohádka je určena k zapomínání na všední starosti a působí stoprocentně. Odehrává se v orientálním světě a je napsána na motivy pohádek Tisíce a jedné noci.

Délka představení: 50 min, představení je vhodné pro děti od pěti let.

21. února v 10:00 a 14:00

50 Kč / dítě

Divadlo Facka – Tůdle a Nůdle

tdnd

Dva klauni, kteří utíkají z cirkusu a zakládají si společně s dětmi cirkus svůj vlastní. Představení založené na cirkusových dovednostech, improvizaci a vzájemné interakci s dětmi. Děti zde mají možnost seznámit se jak s cirkusovým, tak i divadelním uměním.

Délka představení: 50 minut, vhodné pro děti od pěti do dvanácti let.

22. února v 10:00

30 Kč / student

Hrůzy Holocaustu – diskuze s Erikou Bezdíčkovou

erika

Erika Bezdíčková se narodila roku 1931 v Žilině. Jako třináctiletá dívka byla na základě rasových zákonů se svou rodinou odsunuta do Osvětimi, kde zahynuli oba její rodiče a většina příbuzných. Prošla celkem čtyřmi koncentračními tábory, přežila pochod smrti. Po mnoha válečných i poválečných útrapách ji kvůli židovské víře čekaly také ústrky komunistického režimu, který stál za rozvodem jejího prvního manželství.

O svůj životní příběh se nyní Erika Bezdíčková dělí s ostatními na besedách, prostřednictvím autobiografie, v dokumentu Sedm světel režisérky Olgy Sommerové nebo cyklu České televize Neznámí hrdinové. Beseda, která je určená pro střední školy případně pro devátý ročník základních škol je doprovázena promítáním dokumentu a samozřejmě diskuzí, ve které mají studenti jedinečnou příležitost promluvit si s paní Bezdíčkovou.

Délka besedy: 90 minut, beseda je určená pro střední školy případně pro devátý ročník základních škol.


26. února v 10:00

70 Kč / student

Divadlo Facka – Proměna

Když se Řehoř Samsa jednoho dne probudil z nepokojivých snů, shledal, že se proměnil v nestvůrný hmyz…mimicky a pohybově ztvárněná povídka Franze Kafky.

Režie: Sergej Sanža; Hudba: David Smečka; Hrají: Barbora Bielková, Kateřina Hurychová, Pavel Doucek, Sergej Sanža a Jan Krajčírovič

Představení je vhodné pro střední školy a gymnázia.

pr


27. února v 10:00

50 Kč / dítě

Dřevěné divadlo – Princezna na hrášku

princez

Dramatizace pohádky H. Ch. Andersena v podání Jana Hrubce. Známá pohádka o zkoušce, zda je princezna pravá či falešná, je rozšířena o rodinné téma: Maminka (stará královna) nechce ještě svého synka (prince) oženit a tak ji přijde vhod, že se mu nedaří přivézt ze světa tu „pravou – opravdovou princeznu.“ Problém nastává, když jednoho deštivého večera na hradní bránu zabouchá „pravá princezna…“

Délka představení: 40 minut, vhodné pro mateřské školy a první ročníky škol základních.


28. února v 10:00

50 Kč / dítě

Dřevěné divadlo – Tristan a Isolda

tristan

Jedna z nejslavnějších legend o nesmrtelné lásce. Tristan miluje Isoldu Zlatovlasou, která se posléze stává manželkou Tristanova strýce krále Marka a královnou Cornouailleskou. Co na tom, že Isolda jeho lásku opětuje stejným dílem, jejich cit je v rozporu s Tristanovou ctí a přísahou. Prastarý příběh, který patří k nejvýraznějším dílům středověku, přitahuje tvůrce od nepaměti. Dřevěné divadlo Vám předkládá jeho loutkovou podobu, postavy vystupují z dávného pergamenu jako oživlé iluminace, které prastará slova doprovázejí…

Délka představení: 45 minut. Představení je vhodné pro děti od 7. ročníku základních škol a pro střední školy.


BŘEZEN 2019

6. března v 10:00

50 Kč / dítě

Tomáš Kovanda, Honza Bradáč – Hudba hrou

hh

Hravou formou ukazujeme vznik hudby jako takové, její důležitost pro člověka a jejich vzájemný vztah už od samého počátku civilizace. Představení se celkově nese v odlehčeném a vtipném duchu za doprovodu melodií a rytmů na rozličné nástroje. Děti jsou neustále zapojovány do děje, tak, aby pro ně byl zážitek z představení co nejpřínosnější. Představení je přizpůsobeno pro nejmladší děti již od tří let.

Délka představení: 45 minut. Představení je vhodné pro mateřské školy.


7. března v 10:00 a 14:00

50 Kč / dítě

Tomáš Kovanda, Honza Bradáč – JÁRÁDRYTMUS – TYRÁDRYMUS

jrrtrr

Járádrytmus Tyrádrytmus je představení, ve kterém Vám přiblížíme jednotlivá hudební období – pravěk, starověk, středověk, novověk a 20. století. Zároveň dětem představíme důležitost rytmu a hudby pro člověka v těchto historických etapách. Kromě samotného povídání, scének a hudebních ukázek zapojujeme do děje i naše diváky, kteří se tak sami stávají jeho součástí.

Žáci získají zevrubný přehled o hudebním vývoji a díky interaktivnímu způsobu výkladu jej zpětně dokáží lépe zařadit do historických souvislostí. Cílem představení není jen předání informací, ale především vzbudit a rozvinout jejich další zájem o hudbu.

Délka představení: 50 minut. Představení je vhodné pro děti od šesti do dvanácti let.


13. března v 10:00 a 14:00

50 Kč / dítě

Divadlo Věž – Jak Uhlíř Skoumal Svěrák

dvju

Divoké, veselé, melodické, tajemné, poučné, místy nespoutané i mezigalaktické, takové je první autorské dílo Divadla Věž, jehož podstatnou část tvoří písničky od skladatelů Jaroslava Uhlíře, Petra Skoumala a textaře Zdeňka Svěráka. Celý příběh se odehrává v kouzelném televizním studiu, ve kterém se „na obrazovce“ vystřídá velká spousta barvitých postav, z nichž každá má svůj vlastní pořad. Uvidíte například mouchu Tse Tse, detektiva Čmuchala, žabáka Freda, broučka Potemníčka, robota Rudyho, Čili Parpičáka nebo Pepíka Superbouchače. Scéna je navíc doplněna poutavými obrázkovými motivy, od brněnské výtvarnice Evy Peřinové, která tak každému pořadu i postavě vdechla nezaměnitelný styl.

Délka představení: 60 minut. Představení je vhodné pro mateřské školy a I. stupeň základních škol.


14. března v 9:00

70 Kč / student

Divadlo Slunečnice – Live to Tell

live

Jedinečná One man Show v podání mladého zpěváka a herce, jejímž cílem je nejen pobavit, ale mimo jiné poukázat na takřka šílenou závislost generace Y na sociálních sítích, internetu a virtuálním světě všeobecně.  Zhruba v 70 minutách chceme divákům z řad čtvrtých až devátých tříd případně víceletých gymnázií ukázat všechny stránky „internetové mánie“ a negativní, ale i pozitivní dopad sociálních sítí na dnes už běžný život online (tedy stále Připojený). Nechceme však být příliš kritičtí a vážní. Zábavnou a hlavně náctiletým blízkou formou chceme na reálných ukázkách zdůraznit až prakticky bizarnost a v některých případech až zvrácenost takového životního stylu.

Délka představení: 70 minut. Představení je vhodné pro druhý stupeň základních škol a nižší ročníky gymnázií.


20. března v 14:00

50 Kč / student

Divadlo Koráb – Kašpárek a drak

kašp

Rytmizující dynamická pohádka z hudebního království, kde lidé poslouchají nejznámější díla klasické hudby, od Mozarta po Radeckého marš od Strausse. Kašpárek nenechá na holičkách prince a v boji s nebezpečným drakem a lstivým Černokněžníkem pomůže zachránit princeznu. Konec dobrý, všechno dobré.


21. března v 10:00

30 Kč / student

Hrůzy Holocaustu – diskuze s Erikou Bezdíčkovou

erika

Erika Bezdíčková se narodila roku 1931 v Žilině. Jako třináctiletá dívka byla na základě rasových zákonů se svou rodinou odsunuta do Osvětimi, kde zahynuli oba její rodiče a většina příbuzných. Prošla celkem čtyřmi koncentračními tábory, přežila pochod smrti. Po mnoha válečných i poválečných útrapách ji kvůli židovské víře čekaly také ústrky komunistického režimu, který stál za rozvodem jejího prvního manželství.

O svůj životní příběh se nyní Erika Bezdíčková dělí s ostatními na besedách, prostřednictvím autobiografie, v dokumentu Sedm světel režisérky Olgy Sommerové nebo cyklu České televize Neznámí hrdinové. Beseda, která je určená pro střední školy případně pro devátý ročník základních škol je doprovázena promítáním dokumentu a samozřejmě diskuzí, ve které mají studenti jedinečnou příležitost promluvit si s paní Bezdíčkovou.

Délka besedy: 90 minut, beseda je určená pro střední školy případně pro devátý ročník základních škol.


DUBEN 2019

5. dubna v 10:00

70 Kč / student

Veselá Divadelní Společnost – Večer scénické poezie + Perutinka

Veselá divadelní společnost o.p.s. pro Vás připravila ve spolupráci s Klubem Leitnerka večer scénické poezie z lyrických veršů a prózy Perutinka francouzského básníka 1. pol. 20. století Paula Eluarda /1895-1952 /. Eluard jedním ze zakladatelů surrealistického hnutí ve Francii a celý život levicově orientován.  Přesto jeho obdiv k ženám a lyrické verše o lásce, které nás především zaujaly a které také v našem večeru uslyšíte, tvoří základ jeho tvorby.

Zajímavostí večera je účast pana Pierra Nadauda a Kláry Němcové, kteří se ujali recitace veršů ve francouzštině, vedle člena Veselé divadelní společnosti Tomáše Kudličky, který recituje český překlad básníka Adolfa Kroupy. Klavírní doprovod autorů přelomu 19. a 20. století Claude Debussyho, Erika Satieho, Francise Poulenca, Alberta Roussela, Dariuse Milhauda a j.  uslyšíte v podání MgA. Petera Kučery.

Perutinka, kterou vyslovil Paul Eluard obdiv své ženě Dominique, je lyrická próza ze závěru básníkova života. Je to něžný příběh holčičky, která byla tak křehká a lehounká, že ji maminka nazvala Perutinkou. Když běžela měli ostatní lidé pocit, že kolem nich létá, a proto se nemohli divit, že ona sama chtěla létat jako ptáčci. Když jí kouzelná víla přičarovala křídla, byla šťastná, ale záhy zjistila, že jí nechutnají červíci, měla hlad, ale nemohla se najíst, protože měla křídla a také nemohla obejmout svoji maminku. Poprosila tedy kouzelnou vílu, aby jí křídla odčarovala a mohla se tak stát zase holčičkou a být stejná jako ostatní děti.

Délka. 90 minut celkem, představení je vhodné pro gymnázia s výukou francouzského jazyka.


9. dubna v 14:00

50 Kč / dítě

Buchty a loutky – Zlatá husa

zh

Jen nejmladší ze tří bratrů, kterého mají všichni za hloupého, ji raději vezme ukázat princezně, to proto, že se mu princezna líbí a chce ji rozesmát. A vlastně by si ji klidně i vzal za ženu. Jenže pan král je proti, a tak musí přijít na pomoc i jedna hodná obryně. Prostě chamtivost se nevyplácí, smutek je špatný rádce a i ten poslední a vysmívaný se nakonec může stát králem.

Ale dál.… dál už raději přijďte do divadla, ať stihnete šťastný konec. Pohádka s dřevěnými řezbovanými loutkami Roberta Smolíka. Podle krásné německé pohádky bratří Grimmů sepsaly Buchty a loutky.

Délka představení. 50 minut, představení je vhodné pro děti od pěti let.


10. dubna v 14:00

50 Kč / dítě

Divadlo Facka – Tůdle a Nůdle

tdnd

Dva klauni, kteří utíkají z cirkusu a zakládají si společně s dětmi cirkus svůj vlastní. Představení založené na cirkusových dovednostech, improvizaci a vzájemné interakci s dětmi. Děti zde mají možnost seznámit se jak s cirkusovým, tak i divadelním uměním.

Délka představení: 50 minut, vhodné pro děti od pěti do dvanácti let.


11. dubna v 10:00 a 14:00

50 Kč / dítě

Divadlo Špílberg – Maxipes Fík

maxipes

Legendární postava Maxipsa Fíka poprvé ožívá na jevišti. Divadlo Špílberg Brno jako první uvádí divadelní zpracování příběhů psa, který povyrostl poněkud více, než je obvyklé. V inscenaci se objeví postavičky známé z večerníčků i knižního vydání příhod hlavního hrdiny. Skladatel Petr Skoumal doplnil toto divadelní představení zbrusu novými písničkami. Inscenace je vhodná pro děti předškolního věku a prvního stupně základních škol. Svým osobitým humorem však osloví i dospělé.

Délka představení: 45 minut, představení je vhodné pro školky a první stupeň základních škol.


25. dubna v 14:00

50 Kč / dítě

Divadlo Koráb – Dlouhý, Široký a Bystrozraký

dšb

V klasické pohádce v provedení Divadla Koráb hrají herci, loutky a v hojné míře i písničky. Dlouhý se ze svých čtyřiceti centimetrů dokáže vytáhnout až do dvou metrů, Široký se šíří k neudržení a Bystrozraký po sundání šátku bystří své světelné oči. Uvidíte statečného prince, krásnou princeznu a škodolibého Černokněžníka, který princeznu unese na svůj zámek. A to je právě něco pro Dlouhého, Širokého a Bystrozrakého!

Délka představení: 40 minut, představení je vhodné pro děti od pěti let.


26. dubna v 8:30 a 10:30

50 Kč / student

Moravské žestě – Tři klíče ke štěstí

mž

Členové brněnské filharmonie uvádí hudební pořad Tři klíče ke štěstí. Kvartet si připravil známé i neznámé melodie a hádanky včetně exkurzí do historie hudby od středověku až po dvacáté století.


KVĚTEN 2019

15. května v 10:00 a 14:00, 16. května v 14:00

50 Kč / dítě

Divadlo Věž – Káťa a Škubánek

KŠ

Poeticky laděná pohádka o flekatém pejskovi Škubánkovi a jeho roztomilé paničce Kátě! Těšit se můžete na zápas v boxu, výlet do zoologické zahrady anebo třeba na oslavu Škubánkových narozenin! Mimo to se také bude konat velká školní výstava, ve které se bude soutěžit o nejlepší sádrovou sochu! Zpovzdálí to všechno bude pozorovat všudypřítomný a nenapravitelný kocour Luciáš, který Škubánka nemá rád a tak se mu všemožnými způsoby bude snažit uškodit, až se mu to nakonec vymstí.

Délka představení: 55 minut. Představení je vhodné pro mateřské školy a první ročníky základních škol.


17. května v 10:00

vstup zdarma

Beseda Europe Direct – Nacionalismus, radikalismus a válka v Evropě

nazi

Jak to všechno v 19. století začalo? Dvě světové války, arménská genocida a holokaust.  Devadesátá léta a konflikty v Jugoslávii.  Současná situace v Evropě. Důraz bude dán na kontext a souvislosti, budou použity audiovizuální materiály. V případě zájmu možno doplnit i workshopem. Beseda je vhodná pro studenty středních škol případně pro žáky 9. ročníku základních škol.


21. května v 9:00 a v 11:00

50 Kč / dítě

Divadlo Plyšového Medvídka – Etiketa Burani

et

Etiketa a škola hrou! Dají se vychovat nevychovatelní? Odpověď přináší autorská kabaretní show na bázi stand-up comedy pro předpubertální a postpubertální výrostky všech věkových kategorií.

Dvojice zkušených herců a klaunů, mistrů světa v krocení neposlušných davů a odborníků na pravidla neslušného chování, vtipným a nevtíravým způsobem předávají divákovy základní informace o tom, jak se zdvořile chovat ve společnosti a přitom neztratit svou vlastní tvář :-).

Délka představení: 45 minut, představení je vhodné pro žáky II. stupně základních škol případně pro nižší ročníky víceletých gymnázií.


23. května v 10:00

50 Kč / dítě

Dřevěné divadlo – Princezna na hrášku

princez

Dramatizace pohádky H. Ch. Andersena v podání Jana Hrubce. Známá pohádka o zkoušce, zda je princezna pravá či falešná, je rozšířena o rodinné téma: Maminka (stará královna) nechce ještě svého synka (prince) oženit a tak ji přijde vhod, že se mu nedaří přivézt ze světa tu „pravou – opravdovou princeznu.“ Problém nastává, když jednoho deštivého večera na hradní bránu zabouchá „pravá princezna…“

Délka představení: 40 minut, vhodné pro mateřské školy a první ročníky škol základních.


24. května v 10:00

50 Kč / dítě

Radim Koráb a Tereza Plešáková – Koncert pro zlobivé děti

klavír

Hudebně-dramatický pořad s názvem “Koncert pro zlobivé děti – Na klavír snadno a rychle” zdaleka není výchovným koncertem v pravém slova smyslu. Jak již název napovídá, jedná se o představení se zaměřením na klavír jako nástroj mnoha tváří a možností. K čemu všemu může klavír sloužit? Co se vlastně na koncertu smí a co je vyloženě faux-pas? Zajímá vás, jaký je asi život klavíristy? Mívá snad umělec v zápalu hry hlad či jiné chutě? Na tyto i jiné otázky vám dá představení odpověď.

Celý program je rozdělen do dvou částí. V rámci první části (40–45 minut) se na pódiu střídavě i současně objevují herec a moderátor Radim Koráb s absolventkou pražské AMU Terezou Plešákovou. Moderátor studenty provází výše zmíněnými tématy za asistence doprovodu klavírního virtuózky, to vše netradiční, zábavnou a interaktivní formou. V programu nejenže uslyšíte známé šlágry typu Ježkova Bugatti stepu, Chopinových etud či znělek z Večerníčků i jiných (televizních) pořadů, ale čeká Vás také směsice gagů a divočin a ve druhé části pak výběr toho nejlepšího, co klavírní repertoár nabízí.

Délka představení: 75 minut, koncert je vhodný pro žáky druhého stupně základních škol a nižší ročníky víceletých gymnázií.


30. května v 10:00, 31. května v 10:00

50 Kč/dítě

Dětský den s Divadlem Kufr

dd


ČERVEN 2019

5. června 10:00 a 14:00, 6. června v 10:00 a 14:00

50 Kč / dítě

Divadlo Plyšového Medvídka – Ostrov Odpadků

oo

Ekologická pohádka. O tom, jak se nám špatné věci jednou vrátí! Byli nebyli tři kamarádi: Stará konvice, mobil a prázdná láhev. A tihle kamarádi se potkali v lese! Říkáte si, jak se tam dostali? Vyhodili je tam jejich majitelé – Pan a paní Pohodlní. A tady začíná naše pohádka, která je jinak pěkně dobrodružná a napínavá, protože se jednou zvedla voda a naše tři kamarády spláchla do potoka! A ti pluli a pluli, přes řeky a přes potoky až do moře až… k obrovitému a strašidelnému Ostrovu odpadků! A jak to bylo dál? Přijďte se podívat! Divadlo Plyšového Medvídka uvádí pořádně veselou a taky trochu poučnou pohádku o tom, že chovat se šetrně a starat se o svět kolem nás má smysl!

Délka představení: 45 minut. Představení je vhodné pro děti od tří let


13. června v 10:00 a 14:00

50 Kč / dítě

Divadlo Líšeň – Žabáci

kvak

Loutková groteska o samotě, snech a přátelství. Příběh dvou slavných žabích kamarádů (Kvaka a Žbluňka z knihy Arnolda Lobela) je rozšířen o postavu vypravěče – osamoceného podivínského obyvatele starého domu. V jeho zahradě přebývají kromě žabáků (velkých nohatých maňásků ze dřeva a kůže) i další bytosti (dřevěná zvířátka, svítící papírové ryby), které si vysnil, aby zaplašil svoji samotu. Scéna je z kůry, dřeva a bambusu vypěstovaného na zahradě řezbáře Antonína Maloně.

Délka představení: 60 minut, představení je vhodné pro děti od 5 let.


26. června v 10:00

50 Kč / dítě

Divadlo Hysterie – Pohádky z kufru

dh

Pohádka na míru pro děti! Každé představení je jiné, každá pohádka je nová! Děti rozhodují o tom, jak to s loutkovými hrdiny dopadne a bude to sranda! Interaktivní pohádka v hlavní roli se Štěpánem Gajdošem.

Délka představení: 45 minut, představení je vhodné pro děti od tří let.

KAPACITA NAŠEHO PROSTORU JE OMEZENÁ, PŘEDSTAVENÍ SI PROSÍM REZERVUJTE NA MAILU akceprodeti@leitnerka.cz NEBO NA TELEFONNÍM ČÍSLE 724 565 105