Pořady pro školy i veřejnost

Nejenom školám a školkám jsou určeny dopolední a odpolední pohádky ve všední dny.               V případě zájmu nás prosím kontaktujte na tel. 724 947 572.

PROGRAM POŘADŮ PRO DĚTI A MLÁDEŽ V KLUBU LEITNEROVA

ÚNOR 2018

22.2. v 10.00

50 Kč / dítě

Pověsti staré a české – Divadlo Navětvi

TIP LEITNERKY!

Něco málo z bájných pověstí naší vlasti podle Aloise Jiráska a možná ještě něco navíc. Pojďte s námi nahlédnout za mlhu dějin a poodkrýt bájnou minulost našeho národa. Lípa a myš netrpělivě očekávají příchod Slovanů na horu Říp. Věštecky nahlížejí příběhy o Čechovi, Bivojovi, Přemyslovi, Libuši a dalších významných postavách. Je toho tolik, co český národ čeká! Především je potřeba vyvolit si lípu jako národní symbol…

VHODNÉ PRO DĚTI OD 7 LET

27.2. v 10.00

50 Kč / dítě

Pohádkové nepohádky – Anima Candida

Představení podle knihy Povídejme si děti. Čapkovo „povídání“ je podtrženo řadou vizuálních nápadů realizovaných různými druhy loutek, které jsou vytvořeny v duchu ilustrací J.Čapka. V představení se poznají děti, které se nerady myjí, jsou líné, bojí se zubaře, nechtějí snídat a podobně. Ale dozvědí se také, jak by to s nimi mohlo dopadnout. Autor však nevychovává se vztyčeným ukazovákem, ale s humorem a laskavým pohlazením.
Vhodné pro děti od 4 do 8 let.

 BŘEZEN 2018

6.3.  v 10.00

50 Kč / dítě

Pohádky z klubíčka – Divadýlko Kuba

Co se děje v lese mezi zvířátky? A jsme vůbec v lese nebo spíš v košíku plném klubíček vlny? Anebo je pravda obojí? Inscenace vznikla propojením a úpravou známých pohádek, bajek a anekdot. Potkáte se v ní se zajícem, liškou, ježkem, medvědem, vránou i myší, uslyšíte známé melodie a méně známé říkanky, něco vás překvapí, něco snad potěší či rozesměje. Známí protagonisté divadýlka Kuba rozehrávají krátké příběhy s použitím loutek, rekvizit a částí scény z příze, pletení a párání se táhne celým představením jako červená … vlna. Bystré děti najdou v pointách příběhů známá přísloví a poučení, jakože Když se dva perou…, Když ptáčka lapají…, Kdo jinému jámu…, nebo že Člověk (ani zvíře) nikdy neví a Chytrá hlava dokáže vyhrát nad lecčím.

POHÁDKY Z KLUBÍČKA

22.3. v 10.30

50 Kč / dítě

Káťa a Škubánek – Divadlo Věž

Poeticky laděná pohádka o flekatém pejskovi Škubánkovi a jeho roztomilé paničce Kátě! Těšit se můžete na zápas v boxu, výlet do zoologické zahrady anebo třeba na oslavu Škubánkových narozenin! Mimo to se také bude konat velká školní výstava, ve které se bude soutěžit o nejlepší sádrovou sochu! Zpovzdálí to všechno bude pozorovat všudypřítomný a nenapravitelný kocour Luciáš, který Škubánka nemá rád a tak se mu všemožnými způsoby bude snažit uškodit, až se mu to nakonec vymstí. Představení trvá hodinu a kromě rozmanitých zvuků v něm uslyšíte i dvě dynamické písničky, které složil Jan Zrzavý a Tomáš Mixa.

Káťa a Škubánek - foto 001

DUBEN 2018

5.4. v 10.30

50 Kč / dítě

Jak Uhlíř Skoumal Svěrák – Divadlo Věž

Navštivte zábavné představení pro děti, jehož podstatnou část tvoří písničky skladatelů Jaroslava Uhlíře a Petra Skoumala a textaře Zdeňka Svěráka. V představení Divadla Věž zazní i jedna kosmická píseň, kterou složil Ota Peřina, napsal Zdeněk Rytíř a v minulosti nazpíval Václav Neckář se skupinou Bacily. Bude to svižné vystoupení plné barvitých postav, jako je třeba Moucha Tse Tse, Žabák Fred, Pepík Super Bouchač, Čili Papričák nebo Brouček Potemníček.
JAK UHLÍŘ SKOUMAL SVĚRÁK - foto 009

18.4. a 19.4. v 10.00

50 Kč / dítě

Pletené pohádky – Divadlo Kuba

Pod tímto názvem se skrývají čtyři pohádky: O STATEČNÉM KŮZLETI, O CHYTRÉM ZAJÍCI, KŮZLÁTKA A VLK, O ZLÉ KOZE Pohádky jsou upletené z vlny, jak loutky, tak celá scéna. Pohádky jsou pleteny (vyprávěny) s lehkou nadsázkou a humorem.
Délka představení 45 minut.

Jé, nápad!! houpy, houpy. Nebo ťik ťak, ťik ťak, ...

23.4. a 24.4. v 10.00

50 Kč / dítě

Nezbedné pohádky – divadlo Andromeda

V první pohádce se děti setkají s Karkulkou, Kmotrou Liškou a dobráckým Strýčkem Vlkem, který je schopen z hladu sníst i gramofonové desky, ale babičky nebo Karkulky by se ani nedotknul. Nezbedná kůzlátka v druhé pohádce dělají své hodné babičce samou starost. Dokonce se rozhodnou jít na nepřístupný Strašidelný film o Pirátu černém vlku a pak se bojí jít sama přes les domů. Ale i s nimi to nakonec dobře dopadne.

KVĚTEN 2018

10.5. v 10.00

50 Kč / dítě

Kouzelný zvon – Dřevěné divadlo

V jednom tajemném údolí vysoko v horách vznikne za pomoci kouzelníka Trikáji a řemeslníka Dajana kouzelný zvon, naneštěstí se dostane do rukou lupiče. Příběh vypráví o dobrodružné výpravě za získáním zvonu nazpět, o velikém přátelství a odvaze.

Délka představení 37 minut.

24.5. v 10.30

50 Kč / dítě

Včelí medvídci zpívají – Divadlo Věž

Bráškové Brumda s Čmeldou se probudí po dlouhém, zimním spánku a protože zrovna nemají co na práci, začnou společně vzpomínat, co všechno už společně prožili. Nejvíce ze všeho se ale mají do zpěvu a tak zpívají a zpívají! Když poprvé spatří diváky v publiku, snaží se zjistit, co je to za podivný druh hmyzu. Kromě Roháčka, Kvapníka, Čmelinky a loupežníka Čmelobuba, se v našem příběhu objeví také neviditelný brouk Bubeníček a neviditelná čmeláčí tanečnice Medovinka.

VČELÍ MEDVÍDCI ZPÍVAJÍ

ČERVEN 2018

5.6. v 10.30

50 Kč / dítě

Jak Uhlíř Skoumal Svěrák – Divadlo Věž

Navštite zábavné představení pro děti, jehož podstatnou část tvoří písničky skladatelů Jaroslava Uhlíře a Petra Skoumala a textaře Zdeňka Svěráka. V představení Divadla Věž zazní i jedna kosmická píseň, kterou složil Ota Peřina, napsal Zdeněk Rytíř a v minulosti nazpíval Václav Neckář se skupinou Bacily. Bude to svižné vystoupení plné barvitých postav, jako je třeba Moucha Tse Tse, Žabák Fred, Pepík Super Bouchač, Čili Papričák nebo Brouček Potemníček.

JAK UHLÍŘ SKOUMAL SVĚRÁK - foto 015